Hakkımızda

Home » Hakkımızda

Biz Kimiz?

1999 yılında Almanya’nın Hannover şehrinde kurulan Exitcom, atık elektrikli ve elektronik ekipmanların (WEEE) geri dönüşümü konusunda hizmet veren bir geri kazanım şirketidir. 2002 yılından bugüne yaptığı çalışma ve yatırımlarla alanındaki uzmanlığını ve öncü kimliğini pekiştiren Exitcom, 2003 yılında ilk e-atık geri kazanım şirketi olarak başladığı Türkiye faaliyetlerinde de birçok büyük projede başarıyla yer almıştır. Almanya/Hannover ve Türkiye/Kocaeli olmak üzere 2 ana noktada hizmetlerini devam ettiren şirket; e-atık, çevre teknolojileri, tersine tedarik zinciri yönetimi konularında bütüncül çözümler ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Exitcom, yıllık 15 bin ton atık işleme kapasitesine sahip olan uçtan uca bütün faaliyet süreçlerine entegre ettiği ISO 14001, ISO 9001, OHSAS 18001 yönetim sistemleriyle de çevreye, insana ve kaliteye verdiği önemi göstermektedir. Ortalamanın çok üzerindeki %92 ila %95 arası geri kazanım oranlarına ulaşan Exitcom, her biri birer çevre gönüllüsü olan deneyimli ve uzman kadrosu, yenilikçi ve dinamik yönetim anlayışıyla, daha yaşanabilir, temiz bir çevre ve gelecek yaratma hedefiyle faaliyetlerine artan bir hızla devam etmektedir.

  • Türkiye’nin ilk elektronik atık geri dönüşüm firması Exitcom Recycling olarak, bizler yenilikçi projelerimizle tüm elektronik atık gruplarının geri dönüşümünü sağlayarak döngüsel ekonomiye ve sürdürülebilir bir çevreye katkıda bulunuyoruz. Üretici/ ithalatçı firmaların, kullanımı sonlanmış ürünlerine Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) yönetmeliği gereğince geri dönüşüm için çevreci çözümler sunmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Lamba/ Floresan, Kartuş/ Toner ve Pil geri kazanımını sağlayan; tüm AEEE gruplarını işleyebilen entegre bir tesise sahibiz.
  • Döngüsel ekonominin hedefi olan sıfır atığa ulaşma, atık minimizasyonu fikirleriyle sürekli geliştirdiğimiz proseslerimiz doğrultusunda ulusal ekonomiye katkıda bulunuyoruz. Çevresel çıkarları ve karbon ayak izini göz ardı etmeden oluşturduğumuz toplama sistemlerimizle B2B ve B2C alanlarında hizmet vermekteyiz.